Obavještenje za roditelje

Obavijest o promjeni termina pismene provjere znanja promjena

14.2.2020.

Pismena provjera znanja predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost kod nastavnice Selme Kapić VI-2 razreda, a koja je planirana IV sedmice mjeseca februara (28.2.2020. godine), pomjera se zbog škole skijanja za III sedmicu mjeseca februara (21.2.2020. godine).

Više o navedenom možete pogledati u nastavku.

Odluka

Obavještenje za roditelje prvačića

28.8.2019.

Svečani prijem prvačića u JU OŠ „Hasan Kikić“ Sarajevo biće upriličen u ponedjeljak, 02.09.2019. godine sa početkom u 16,00 sati.

Općina Centar, nastavlja projekat podrške i pomoći učenicima i njihovim roditeljima povodom početka školske 2019/2020. godine.

Općina Centar je za sve prvačiće sa svog područja i ove godine obezbjedila udžbenike, školski pribor i ruksake.

Sretan početak!

Početak školske godine

28.8.2019.

Dragi učenici/ce, poštovani roditelji!

Nastava u školskoj 2019/2020. godini počinje u ponedjeljak, 02.09.2019. godine u 8,00 sati.

Svečani prijem prvačića u JU OŠ „Hasan Kikić“ Sarajevo biće upriličen u ponedjeljak, 02.09.2019. godine sa početkom u 16,00 sati u holu škole.

Našim učenicima i učenicama želimo puno uspjeha u novoj školskoj godini!

Spisak udžbenika od I do IV razreda

20.8.2019.

U nastavku se nalazi spisak udžbenika od I do IV razreda školske 2019/2020. Spisak udžbenika od V do IX razreda biće objavljen naknadno.

Spisak udžbenika od I do IV razreda možete pogledati na sljedećem linku u nastavku.

Spisak udžbenika

Obavijest o udžbenicima za školsku 2019/2020

15.8.2019.

Obavještavamo cijenjene roditelje da spisak odobrenih udžebnika od strane Ministarstva za obrazovanje nauku i mlade Kantona Sarajevo još nije zvaničan, te molimo roditelje da sačekaju zvaničnu informaciju o kojoj će biti blagovremeno obaviješteni.

Godišnjak

9.6.2019.

Draga djeco, uvaženi roditelji!

Pred Vama je novo izdanje Godišnjaka JU OŠ „Hasan Kikić“ – škole koja od 1956. godine uspješno vrši svoju odgojno – obrazovnu misiju.

Isti možete pogledati na sljedećem linku u nastavku.

Godišnjak

Obavještenje

3.6.2019.

Prema obavještenju Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo o nadoknadi nastavnih časova, odnosno nastavnih dana, obavještavamo Vas o sljedećem:

1. Realizacija nastave planirana kalendarom za tekuću školsku godinu umjesto u SRIJEDU, 19.6.2019. godine, realizirat će se u SRIJEDU, 12.6.2019. godine, po rasporedu časova od PETKA;

2. Realizacija nastave planirana za 31.12.2018. godine realizirat će se u SUBOTU, 8.6.2019.godine po rasporedu časova od PONEDJELJKA.

Termini besplatnog klizanja

26.12.2018.

Općina Centar Sarajevo je i ove godine obezbjedila besplatno klizanje na prostoru parka Hastahana za učenike osnovnih škola sa područja ove općine. Termine besplatnog klizanja za učenike osnovnih škola sa područja Općine Centar Sarajevo možete pogledati u nastavku.

Termini klizanja»

Časopis "Mladi i škola"

17.12.2018.

U povodu izdavanja četvrtog broja časopisa „Mladi i škola“ čiji je izdavač Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, redakcijski tim časopisa se i ovaj put potrudio kako bi pripremio interesantan sadržaj iz oblasti odgoja i obrazovanja.

Pogledajte novo izdanje časopisa»

Međunarodni dan djeteta

22.11.2018.

Međunarodni dan djeteta koji se obilježava 20. novembra učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ Sarajevo obilježili su aktivnostima u okviru projekta „PITAJMO DJECU – ZA SRETNO DJETINJSTVO!“.

Već drugu godinu za redom, na Svjetski dan djeteta, djeca i mladi sa svih kontinenata udružuju se kako bi skrenuli pažnju na svoja prava. Djeca preuzimaju društvene mreže, biznise, medije.

Sa željom da damo podršku ovoj kampanji i čujemo šta djeca imaju da nam poruče učenici naše škole su na jedan dan svoje školske klupe zamijenili radnim mjestima u školi i radni dan proveli kao učitelji, nastavnici, direktor, pedagog, sekretar, računovođa, bibliotekar, domar i socijalni radnik.

Pročitajte cijeli članak»

Međunarodni dan djeteta - najava događaja

18.11.2018.

U povodu Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20.11. učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ obilježiće projektnim aktivnostima „PITAJMO DJECU!“.

U okviru aktivnosti „PITAJMO DJECU!“ – učenici će na jedan dan svoje školske klupe zamijeniti radnim mjestima u školi kao odgojno – obrazovnoj ustanovi i radni dan provesti kao učitelji, nastavnici, direktor, sekretar, računovođa, stručni saradnik – pedagog, bibliotekar, socijalni radnik.

Cilj projekta je ukazivanja na vrijednosti praktičnog učenja i stvaranje partnerskog odnosa učenika i škole.

Želimo pitati i čuti djecu koje su njihove ideje, sugestije za unapređivanje obrazovnih politika u školi. Samim tim motivirat ćemo učenike da svojim radom doprinesu poboljšanju odgojno - obrazovnog rada.

Želimo PITATI DJECU kako bismo dobili odgovore koji će biti smjernice u našim odgojno - obrazovnim nastojanjima i podržati aktivnije uključivanje djece i jednak pristup obrazovanju za svako dijete.