13. December 2021.

Podrška Ambasade Njemačke – donacija opreme za potrebe izvođenja nastave iz njemačkog jezika

Podrška Ambasade Njemačke - donacija opreme za potrebe izvođenja nastave iz njemačkog jezika

Danas je u prostorijama škole upriličena primopredaja donacije Ambasade Savezne Republike Njemačke za potrebe izvođenja nastave iz njemačkog jezika u okviru projekta “KIDS KORNER – Razvijanje socijalne inteligencije djeteta u u nastavi stranih jezika”.

Primopredaji su prisustvovali ataše za kulturu Ambasade Njemačke Lea Thurm, predstavnica Odjela za kulturu, press i projekte Lioba Sturtewagen, predstavnica Odjela za kulturu Sabina Željo, nastavnica njemačkog jezika Lejla Đerzić i direktor škole gospodin Almir Pleh. Ovom donacijom osigurana je nabavka LCD TV-a, laptopa i literature za potrebe izvođenja nastave iz njemačkog jezika.  Njemačka ambasada u Sarajevu podržava projekte iz oblasti kulture u Bosni i Hercegovini. Ulaganje u ovaj projekat direktno će poboljšati uvjete za učenje i unaprijediti rad sa učenicima sa ciljem razvijanja socijalne inteligencije djeteta u nastavi stranih jezika.

U ime učenika i kolektiva škole zahvaljujemo se na ovoj vrijednoj donaciji.