13. April 2022.

Odigrano treće i četvrto kolo Lige u fudbalu osnovnih škola

Na otvorenom terenu sarajevskog FIS-a odigrano je treće i četvrto kolo lige u fudbalu za učenike osnovnih škola sa područja općine Centar. Takmičenje je podijeljeno u dvije starosne skupine, mlađe kategorije do sedmog razreda i starije do devetog.
Odigrano je ukupno 20 utakmica na kojima su postignuta 54 gola.
U prvom kolu odigrano je po pet utakmica u obje kategorije, a postignuti su sljedeći rezultati:
U kategoriji mlađi osnovci: V – VII razreda (treće kolo):
OŠ „Nafija Sarajlić” – OŠ „Safvet-beg Bašagić” 3 – 1; OŠ „Hasan Kikić” – OŠ „Hasan Kaimija” 0 – 0; OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević” – OŠ „Musa Ćazim Ćatić” 0 – 3; OŠ „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak” – OŠ „Katolički školski centar” 2 – 2 i OŠ „Alija Nametak” – OŠ „Vladislav Skarić” 0 – 2.
U kategoriji mlađi osnovci: V – VII razreda (četvrto kolo):
OŠ „Nafija Sarajlić” – OŠ ”Silvije Strahimir Kranjčević” 3 – 0; OŠ „Hasan Kaimija” – OŠ ”Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak” 0 – 4; OŠ „Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Hasan Kikić” 0 – 0; OŠ „Safvet-beg Bašagić” – OŠ „Vladislav Skarić” 1 – 1 i OŠ „Katolički školski centar” – OŠ ”Alija Nametak” 0 – 0.
U kategoriji stariji osnovci: VIII i IX razred (treće kolo):
OŠ „”Nafija Sarajlić” – OŠ „Safvet-beg Bašagić” 4 – 0; OŠ „Hasan Kikić” – OŠ „Hasan Kaimija” 2 – 0; OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević” – OŠ „Musa Ćazim Ćatić” 0 – 1; OŠ „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak” – OŠ „Katolički školski centar” 2 – 2 i OŠ „Alija Nametak” – OŠ „Vladislav Skarić” 6 – 1.
U kategoriji stariji osnovci: VIII i IX razred (četvrto kolo):
OŠ „Nafija Sarajlić” – OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević” 3 – 0; OŠ „Hasan Kaimija” – OŠ „Mehmed-beg K. Ljubušak” 1 – 1; OŠ „Musa Ćazim Ćatić” – OŠ „Hasan Kikić” 2 – 0; OŠ „Safvet-beg Bašagić” – OŠ ”Vladislav Skarić” 4 – 0 i OŠ „Katolički školski centar” – OŠ „Alija Nametak” 1 – 2.
Poredak na tabeli nakon odigrana prva dva kola pokazuje da je u kategoriji mlađih osnovaca ekipa OŠ „Nafija Sarajlić“ prvoplasirana sa ukupno dvanaest bodova, a u kategoriji starijih osnovaca najviše bodova osvojila je ekipa OŠ „Alija Nametak“ sa ukupno dvanaest bodova.
Realizator ovog projekta je JU „Centar za sport i rekreaciju“, pod pokroviteljstvom Općine Centar.